مسئوليت انتخاب و آرامش انسان(۳)

ب) هر انتخابی عواقبی دارد که انسان باید مسئولیت انتخاب خود را پذیرا باشد

اگر شما زحمت زیادی برای انتخاب صحیح بکشید، مسئولیت عواقب انتخاب خود را نیز می پذیرید. وقتی موفق می شوید از اینکه بگوئید« من موفق کسب کردم» خوشحال می شوید ؛ یعنی خود را صاحب اختیار و متعهد به انتخابی خود می دانید ، ولی اگر زحمتی نکشید ، انتخابهایتان محدود شده و تن به انتخابی می دهید که حاضر نیستید خود را مسئول آن بدانید . از همین جا بحث مسئولیت پذیری آدمها شروع می شود.

آرامش انسان از پذیرش مسئولیتی حاصل می شود که آن هم به نوبه خود در پی انتخاب صحیح و زحمت ها و هزینه های قبل از آن به وجود آمده است.

۱ - پس سخت کوشی و پرداخت هزینه های لازم

۲ - انتخاب صحیح

۳ - پذیرش مسئولیت

۴- آرامش انسان

بطور خلاصه:

سخت کوشی و پرداخت هزینه های لازم ، منجر به انتخاب صحیح و انتخاب صحیح نیز موجب پذیرش مسئولیت می شود و در نهایت آرامش انسان به جهت احساس آزادی به وجود می آید.

 

 

/ 18 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهه

سلام به همگي آقا ابوالفضل عزيز! حرفاتون مثل هميشه آدمو ياد خودش ميندازه.مبحث شيرين انتخاب ومسووليت... از صميم قلب براتون آرزوی موفقيت ميکنم

حميده

سلام وعرض ادب و ارادت.... خواندم واستفاده کردم مثل هميشه منتظر نقدونظر زيبای شما هستم با دوغزل تازه به روزم منتظرتون هستم

اخوان

برای آن که بدانی مردم واقعاً چه فکر می کنند ، به آنچه می کنند نگاه کن نه به آنچه می گویند. داشتن ذهن خوب کافی نیست ، مهم به کار بستن آن است. « دکارت »

اخوان

میان آرزو تا موفقیت دو مرحله اصلی وجود دارد: تلاش و شانس « لافونتن »

پریا

بیرون زتو نیست آنچه در عالم هست از خود بطلب هرآنچه خواهی که توئی

عجول

من خيلی عجول هستم و غالبا نمی تونم خوب تصميم گيری کنم و دوست دارم يکدفعه تصميم بگيرم عمل کنم و تا به هدفم نرسم رها نمی کنم و توی راهم هم هيچ چيزی نمی تونه مانع بشه و تا به حال به خاطر اين خصوصيت خيلی ضربه خوردم.لطفا راهنمايی کنيد. ممنون

مریم

انسان وقتی انتخابی را برگزید با پایبند به آن باشد همیشه انتخابهای مهم صبر بیشتری می طلبد . انسان همیشه در رویارویی با مشکلات تصور میکند که فقط او در دنیا این مشکل را دارد. مثلا خودم در مورد یکی از مسایلی پیشرو داشتم همین فکررا می کردم.البته من مصداقش را همین هفته گذشت در سریال شبکه ۳ دیدم(امیدوارم مصداق واقعی داشته باشد)

غزال

سلاممن هيچ وقت نميتونم تصميم بگيرم.احتياج دارم يه نفر باهام صحبت کنه.کمکم ميکنيد؟