درسال ۱۳۸۵ راههایی را برويم که نرفته ايم ، تا به دست بياوريم آنچه که نداشته ايم

وقتی از پوسته خود قدم بيرون می گذاريم عشق آغاز می گردد.

اغلب اوقات ما برای آرامش بيشتر ، موفقت افزون تر و شادابی پايدارتر، دست به اقدامات و اعمالی می زنيم که قبلا همانها منجر به از دست دادن شادابی ، موفقيت و آرامش ما گرديده اند. در حاليکه اگر ما طالب چيزهايی هستيم که نداشته ايم ، بايد اقداماتی بکنيم که تاکنون نکرده ايم.

يکی از اقداماتی که منجر به معنا يافتن زندگی و آرامش ما می شود، بيرون آمدن از خود و توجه به ديگران است.

من ، همسر من ، منزل من ، ماشين من ، موقعيت من ، ثروت من ، وضعيت اجتماعی من و تلاشها و دل مشغولی های ما در اين زمينه ها ، گاهی چنان اصل و هدف ما می شوند که دنيا با همه فراخيش برای ما تنگ می آيد و شايد اصلا ديده نشود. متعلقات من تمام وسعت و عمق نگاهم را پر می کنند و مرا از ديدن هستی بی انتها غافل می کنند. لذت طلوع و غروب خورشيد، وسعت دريا، اوج کوهها ، بوی خوش ياس، خنده شيرين کودکان، محبت بی ريای يک مادر، تلالو ستارگان در شب تيره و بيرون آمدن گلابی از تن خشکيده يک ترکه ، همه و همه را فراموش می کنيم. چه رسد به گريه کودکی يتيم در همسايگی مان ، چه رسد به دست های پينه بسته دستفروش ، چه رسد به ... .

اگر طالب آرامشی هستيم ، گاهی بايد قدم در راههايی بگذاريم که نگذاشته ايم، اشکی را از چشمانی پاک کنيم ، يتيمی ا نوازش کنيم ، ضعيفی را دستگيری کنيم ، از خطاکاری گذشت کنيم، به تنهايی سر بزنيم و در يک کلمه خود را از جلوی چشم خود کمی به حاشيه برانيم تا فرصت ديدن آنچه را که تاکنون نديده ايم  را پيدا کنيم.

آيا در سال ۱۳۸۵ می توانيم به غير از خود نيز، به اندازه لازم توجه کنيم و برای خود و آنها آرامش لذت بخشی را فراهم سازيم؟! اين همه به تصميم و انتخاب من و تو دارد. وقتی که تصميم می گيريم که ديگران را ببينيم ، متوجه می شويم که خودمان بيشتر ديده می شويم وقتی تصميم می گيريم غمی را بزداييم ، متوجه می گرديم که شادابی خودمان مضاعف شده است.

پس بياييد در سال ۱۳۸۵ راههایی را برويم که نرفته ايم ، تا به دست آوريم آنچه را که نداشته ايم. 

 

/ 12 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرهاد

سلام سال خوبی در پیش رو داشته باشید و بتونید راههای دیگر که شما را به موفقعیت نزدیک می کند گام بگذارید

الهه اميد

سلام! ممنون که به وبلاگم سرزدی و نظر دادی. چند روز پيش ديدمت ولی شرايط جوری بود که نميتونستم بايستم.ساعت هفت و نیم صبح بود. اميدوارم بيشتر ببينمت.

زهرا

سلام دوست عزيز خيلی کم پيدا شدی ..اوضاع پايان نامه در چه حاليه ؟؟

سين.ميم

به نام خدا خيلی خوشحالم که با شما و وبلاگتان آشنا شدم دوست دارم بيشتر با هم آشنا شويم يا حق

باران

سلام استاد بالفعل شده دانسته ها .بابت حسن انتخاب مطالب و فرصت گذاری برای انتقال دانسته های پر ارزشتان به خوانند گانتان ممنونم.خدا قوت .بسيار مفيد می نويسيد .بيشتر بنويسيد.

فاتح

سلام. خيلی وقت است که منتظر مطلب جديدتان هستم.

فاتح

خيلی وقت است که منتظر مطلب جديدتان هستم.

اميد

علل ضعف در ارتباط بر قرار کردن با جنس مخالف چه جوری درمان ميشه؟

payman

salam.man GP hastam va kheili az ravanshenasi ettela nadaram (age beshe khoondane handbook e kaplan ro savade ravanpezeshki be hesab avord osoolan!!) btw be nazaram weblogetoon matalebesh deimi nemiad, har chand ke nemidoonam vaghean cheghadr elmi hast (heili paranoid am?) mamnoon misham email behem bedid.weblogetoon archivesh kharabe engar, site persian blog baz mishe rooye kheili az link ha. movafagh bashid